پنج مشکل رایج داکت اسپیلت و کولر گازی

اسپلیت یا اسپیلت یکی از محبوب ترین مدل های کولر گازی است که به ویژه در فصل تابستان کاربرد بسیاری دارد. بسیاری از کاربران این محصول را خریداری کرده و از مزایای آن بهره مند می شوند. این دستگاه در کنار محاسن بی شمار، مشکلاتی هم دارد.

مشکلات اسپیلت یا داکت اسپلیت به دلایل مختلفی ایجاد شده و برای برطرف کردن آنها باید از متخصصین حوزه تعمیرات اسپیلت کمک گرفت. از آنجا که استفاده از این محصول روز به روز در حال افزایش بوده و کاربران بسیاری از آن بهره می برند، لازم است که با ده مشکل رایج اسپیلت و روش های رفع آنها به خوبی آشنا باشید.

در این مقاله از سری مقالات سایت کولر گازی و داکت اسپلیت هاردستون ما به بررسی ده مشکل رایج اسپیلت پرداخته و در مورد راه حل های آنها نیز اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه می دهیم. به این ترتیب شما می توانید در اسرع وقت اقدام به ترمیم اسپیلت خود نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فیلتر هوای کثیف :

یکی از مهم ترین ده مشکل رایج اسپیلت ، آلودگی فیلتر هوای این دستگاه است. وقتی فیلتر آلوده می شود، عملکرد دستگاه افت پیدا کرده و ممکن است قطعات دیگر نیز در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرند. راه حل: برای رفع آلودگی فبلتر اسپیلت، کافی است آن را تمیز کرده و در صورت نیاز بشویید. توجه داشته باشید که سرویس این قطعه هر چند وقت یک بار ضروری است.

کاهش سرمایش اسپیلت :

یکی از رایج ترین مشکلات اسپیلت ، کاهش محسوس سرمای این دستگاه است. به این ترتیب که اسپیلت دیگر با قدرت قبل محیط را خنک نکرده و حتی گاهی باد گرم می دهد. نشتی گاز معمولا اصلی ترین دلیل بروز این مشکل به شمار می رود. راه حل: برای رفع این مشکل در اسپیلت خود، لازم است که در اسرع وقت نسبت به شارژ گاز آن اقدام نمایید. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران این کار را به تخصصی ترین شکل انجام می دهند. ( لینک به مطلب شارژ اسپیلت)

اختلال در سیکل سرمایشی اسپیلت :

یکی دیگر از ده مشکل رایج اسپیلت که نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی دارد، بروز اختلال در سیکل سرمایشی اسن دستگاه می باشد. ممکن است سرمای دستگاه کاهش یافته یا محیط به خوبی خنک نشود. این مشکل معمولا ناشی از فن بیرونی اسپیلت و یا کمپرسور دستگاه می باشد. راه حل: کمپرسور و فن اسپیلت باید در اولین فرصت و به شکل تخصصی تعمیر یا تعویض گردد.

خاموش شدن ناگهانی اسپیلت :

خاموش شدن ناگهانی اسپیلت مشکل دیگری است که بسیاری از کاربران این دستگاه از آن شکایت می کنند. باید بدانید که این مورد از ده مشکل رایج اسپیلت ، به دلیل وجود نقص در برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه بروز پیدا می کند. راه حل: برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی اسپیلت، باید برد دستگاه را تعمیر یا تعویض نمود.

خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه :

پنجمین مورد در لیست ده مشکل رایج اسپیلت ، خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه است. به این معنی که اسپیلت شما بدون آنکه آن را تنظیم کرده باشید، به صورت خود به خود خاموش شده و پس از چند ثانیه روشن می شود. بالا بودن آمپر مصرفی به دلیل مشکلات سیم کشی می تواند منجر به بروز این مشکل شود. راه حل: ضمن بررسی دقیق سیم کشی و کابل های اسپیلت، آنها را تعویض نمایید. توجه داشته باشید که بروز مشکل در سیم کشی اسپیلت می تواند منجر به بروز حریق گردد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هاردستون