11 نوآوری که تهویه مطبوع را برای همیشه تغییر خواهد داد (بخش دوم)

در مقاله قبل با 5 مورد از نوآوری های جدید تهویه مطبوع آشنا شدیم، در این مقاله به معرفی دیگر نوآوری ها هئاهیم پرداخت

  • پمپ های حرارتی دوگانه

یکی دیگر از شرکت های مبتنی بر ایالات متحده، مفهوم پمپ گرمای دوگانه سوخت را ارائه می دهد. استدلال این شرکت این است که پمپ های گرمایشی بیشتر کارآمد هستند و حداکثر میزان راحتی را هنگام استفاده از ترکیبی از سوخت فراهم می کنند. در این مورد، این سیستم ترکیبی از پمپ حرارتی الکتریکی و کوره گاز است. در دماهای پایین، پمپ گرمای گازی را برای به حداکثر رساندن کارایی منتقل می کند.

هنگامی که دمای بالاتر از 35 درجه افزایش یابد، برق قطع می شود. هزینه های اولیه مربوط به خرید یک پمپ با سوخت دوگانه بیشتر از یک سیستم معمولی است، اما مقدار پولی که شما می توانید در طول چند سال آینده به طور بالقوه صرفه جویی کنید و هزینه های آن را کاهش دهید بسیار چشم گیر و زیاد می باشد.

  • پمپ های حرارتی ژئوترمال

تکنولوژی ژئوترمال یک سرمایه گذاری بزرگ برای صرفه جویی هزینه ها در زمان طول حیاط پمپ می باشد. سیستم های ژئوترمال از دهه ی 1940 میلادی تا کنون وجود داشته لذا این یک فرآیند جدید نمی باشد. با این وجود این محصول تا همین اواخر نیز دست یافتنی نبوده است. با استفاده از این محصول شما به جامعه حمایت از محیط سبز می پیوندید. پمپ های ژئوترمال انرژی خود را مستقیما از زمین دریافت می کنند. کارکرد این محصول به این شکل می باشد که لوله های به کار رفته در زمین به به شکل یک حلقه می باشند گرما را جذب می کنند و آن را به خانه منتقل می کنند.

  • خانه های اسمارت ( پیشرفته )

امروزه همه چیز پیشرفته شده است. از رانندگی اتومبیل به وسیله اپلیکشن و یا تلویزیون گرفته تا هر قسمتی از تکنولوژی که تصورش را نمی توانید بکنید. ما هر روزه در حال پیشرفت در زندگی خود به وسیله تکنولوژی های جدید هستیم و خانه ی ما نیز از این قاعده مستثنا نیستند. سیستم های متصل به تلفن همراه در حال حاضر این امکان را به ما میدهند تا با فشار دادن یک دکمه سیستم های روشنایی ، گرمایش و سرمایش ، امنیتی و غیره را کنترل کنیم. این پروسه اگر به تکامل نرسد بی فایده خواهند بود بنابراین هر روز برای پیشرفت، راحتی و آسایش بیشتر نیاز داریم که جزییات بیشتری را در اختیار داشته باشیم.

  • خانه های کاملا اتوماتیک

همانطور که داشتن یک خانه هوشمند در دسترس قرار گرفته است ، داشتن خانهدی اتوماتیک نیز دور از دسترس نیست. در حال حاضر راه حل های تکنولوژیکی در بازار وجود دارد که به شرکت ها اجازه می دهد تا با وسایل الکترونیکی و سایر محصولات آزمایش کنند. بنابراین، طبیعی است که سیستم های HVAC یک روز به طور مستقیم به سیستم های دیگر در خانه شما متصل شوند، و تنظیمات مربوط به وضعیت دیگر خانه ها را تنظیم می کنند. خانه هایی که به صورت اتوماتیک و با برنامه های نرم افزاری جدید سطح آرامش ، امنیت و لذت زندگی را برای شما به بالاترین سطح خود خواهد رساند.

  • پرینت سه بعدی تهویه مطبوع

شاید کمی دور از انتظار و تسور به نظر برسد. اما با این روند تکنولوژی اصلا دور از دسترس نیست که روزی برسد که هوای مطلوع به صورت سه بعدی در دسترس باشد. در حقیقت یک شرکت به نام Emerging Objects یک قطعه ی سه بعدی تولید کرده است که رطوبت را خارج از یک منطقه برای خنک نمودن آن ترسیم می کند. این تکنولوژی که برای یک فضای بزرگ هنوز غیر قابل دسترس و ترسیم می باشد اما به نظر می رسد در آینده ای نزدیک بتوان تمام سطح خانه و فضا را به وسیله سیستم های سه بعدی تحت کنترل قرار داد. به وسیله این تکنولوژی می توانید جزء جزء محیط را مورد برسی قرار دهید

  • استفاده از حرارت کامپیوتر

آیا تا به حال تصور کرده اید که یک لپ تاپ و یا کامپیوتر شما چند ساعت در طول روز روشن می ماند؟ می دانید چقدر حرارت تولید می کند. یک نوآور به نام لارنس اورسیینی، بنیانگذار پروژه Exergy، دیده است که چگونه کامپیوترها، کارآمد در تولید گرما هستند. به همین دلیل است که او نظریه ای داده است که می تواند برای تأمین سیستم های گرمایشی استفاده شوند. در نظر بگیرید:

فکر کنید که چقدر عالی خواهد بود اگر مجبورید از دوچرخه ثابت یا تردمیل خود برای استفاده از تلویزیون خود استفاده کنید؟ ممکن است فکر جدی نباشد، اما چیزی است که قابل تامل است. استفاده از گرما از یک محصول که هر روز از آن استفاده می کنید هر روز بر اساس همان اصل ترسیم می شود. در پایان روز، از میزان انرژی که دستگاه کامپیوتر و یا لپ تاپ شما تولید کرده است استفاده کرده اید و انرژی آن را به سیستم های گرمایشی خود منتقل کرده اید!

نمایندگی داکت اسپلیت کانالی و کاستی هاردستون