سیستم‌های تهویه مطبوع چگونه رطوبت را از بین می‌برند؟

شما به احتمال زیاد این عبارت را شنیده اید: "گرما نیست، بلکه رطوبت است." هنگامی که خشک می شود، راحت باقی می ماند، اما وقتی که رطوبت بالا می رود، می تواند غیر قابل تحمل شود. همین امر برای آب و هوای سرد درست است. رطوبت بالا به نظر می رسد گرم، گرم و سرد، سردتر باشد.

خوشبختانه، تکنولوژی مدرن ما را با یک روش مناسب برای کاهش رطوبت - تهویه مطبوع. هر کسی که در منطقه ای زندگی می کند که مستعد ابتلا به درجه حرارت بالا و آب و هوای ماهرانه است، می داند که در صورت داشتن یک سیستم تهویه مطبوع به درستی کار می کند تا مشکل حل شود. توانایی کاهش رطوبت باعث می شود خانواده ها در خانه هایشان راحت تر باشند.

سیستم های تهویه مطبوع چگونه رطوبت را کاهش می دهند؟

اکثر سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن قادر به تنظیم رطوبت هستند. سیستم تهویه مطبوع شما یک سیم‌پیچ حرارتی است که بخار آب را از هوا پاک می‌کند، در یک فرآیند مشابه زمانی که چگالش در بیرون یک لیوان حاوی یک نوشیدنی سرد ظاهر می‌شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که هوای گرم و مرطوب در منزل در تماس با سیم‌پیچ حرارتی سرد قرار می‌گیرد. سپس مایع از هوا متراکم می‌شود و خانه شما را مرطوب می‌سازد. رطوبت جمع‌آوری‌شده توسط سیم‌پیچ حرارتی به یک لوله تخلیه می‌شود و سپس بیرون فرستاده می‌شود و از خانه یا ساختمان تان دور می‌شود.

آیا همه سایزهای کولر گازی رطوبت را کنترل می کنند؟

مهم است که مطمئن شوید کولر گازی اندازه مناسب شغلی است که می‌خواهید انجام دهید. کولر گازی تنها در صورتی می‌تواند در کنترل رطوبت موثر باشد که به اندازه کافی برای مقدار کاری که نیاز است انجام دهد. برای مثال, یک دستگاه کولر گازی پنجره ای که برای یک اتاق کوچک طراحی شده‌است, مانند یک دفتر خانه, به درستی در یک اتاق بزرگ یا سالن بزرگ عمل نمی‌کند.

سیستم تهویه هوا باید قدرت کافی برای حرکت هوای خنک در سراسر فضا داشته باشد. یک متخصص تهویه مطبوع می‌تواند اندازه مناسب مورد نیاز برای سیستم تهویه مطبوع را براساس اندازه منزلتان و آنچه که در آن زندگی می‌کنید محاسبه کند. کولر اتومبیل نباید خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد. اگر سیستم hvac خیلی بزرگ باشد, به چرخه کوتاهی خواهد رفت و کمپرسور به مدت کافی برای تعمیر کل ساختمان اجرا نخواهد شد. بالعکس, اگر سیستم تهویه مطبوع خیلی کوچک باشد, ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که خانه خود را در دمای مطلوب طی ماه های تابستان و زمستان نگه دارید.

مزایای کاهش رطوبت :

دلیل آن این است که وقتی سطح رطوبت بالا می‌رود مردم خیلی احساس ناراحتی می‌کنند، چون بدن‌های ما با عرق سرد می‌شوند. زمانی که محل شما مرطوب است، هوا مرطوب و مرطوب است و باعث می‌شود که عرق ما بخار شود. در دماهای پایین‌تر، هوا کم‌تر مرطوب می‌شود و پذیرای تبخیر عرق ما است. نتیجه این است که احساس راحتی بیشتری می‌کنید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هاردستون