کولر هاردستون

مصرف برق کولر گازی اسپلیت

یک تهویه مطبوع مرکزی در یک خانه برای خنک کردن بوسیله گردش هوا سرد از طریق کانال ها از یک واحد تهویه مطبوع که عموما در خارج از خانه قرار دارد، استفاده می شود. استفاده انرژی از یک تهویه مطبوع مرکزی به شدت در آب و هوای منطقه بستگی دارد، تهویه مطبوع مرکزی 3 تا 7 ماه از سال بسته به درجه حرارت خارج اجرا خواهد شد. به طور متوسط، در طول ماه های گرم، به طور متوسط حدود 9 ساعت در روز به طور متوسط 3000 تا 5000 وات برق مصرف می کند.

برای صرفه‌جویی در انرژی با تهویه هوا تنها روش واقعی افزایش درجه‌حرارت منزل شما در آب و هوای گرم‌تر ممکن است ایده‌آل نباشد. خنک ماندن با استفاده از دوش سرد و یا استفاده از فن‌های قابل‌حمل کوچک می‌تواند کمک کند. اگر در آب و هوای گرم زندگی کنید، هزینه‌های خنک کردن شما می‌تواند قابل‌توجه باشد

استفاده از دمای مناسب

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف برق کولر گازی این است که اسپلیت خود را در دمایی تنطییم نمایید که نقطه آسایش شما را فراهم کند و اگر دستگاه بیشتر از آن کار کند شما احساس لرز و سرما می کنید و مصرف کولر شما به جهت بیشتر کار کردن کمپرسور دستگاه که دمای مناسب برای آن انتخاب نکردید مصرف برق شما را بالا میبرد.

معمولا دمای مناسب جهت کولرهای گازی بین ۲۴ درجه سانتیگراد تا ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. و با تنظیم این دما کولر گازی شما سریعتر محیط را به ان دما میرساند و ترموستات آن عمل کرده و کمپرسور دستگاه خاموش میشود و در طول استفاده شما کمپرسور با کمترین کارکرد می تواند محیط شما را خنک کند.

ترموستات قابل برنامه ریزی

ترموستات وسیله ای است که جهت تنطیم دمای محیط . یک ترموستات قابل برنامه ریزی باعث حفظ دمای مناسب در هنگامی که منزل هستید می شود. هنگامی که شما برای چند ساعت بیرون از منزل هستید، دلیلی وجود ندارد که دمای منزل مناسب باشد.پس شما با برنامه ریزی این ترموستات فرمانی صادر میکنید که کولر گازی در زمان عدم نیاز شما خاموش شده یا با حداقل کارکرد روشن باشد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هاردستون