کولر هاردستون

فیلتر کربن فعال در کولر گازی چیست و چگونه ساخته می شود؟

فیلتر شدن هوا در کولر گازی توسط کربن یک روش فیلتراسیون است که از یک قطعه کربن فعال برای حذف آلاینده ها و ناخالصی ها با استفاده از جذب شیمیایی استفاده می کند.هنگامی که مواد شیمیایی خاصی در کنار سطح کربن قرار می گیرند، به سطح متصل می شوند و به دام افتاده اند.

هر قطعه ای از کربن به منظور فراهم نمودن بهترین امکان جذب بصورت سطح بزرگی طراحی شده است تا بیشترین احتمال قرار گرفتن در معرض مواد آلاینده را ایجاد کند. یک پوند ( 454 گرم ) کربن فعال شامل مساحتی در حدود 100 هکتار است.

فیلتراسیون کربن معمولا برای تصفیه آب استفاده می شود اما در تصفیه هوا نیز استفاده می شود. دو نوع فیلتر کربنی در صنعت فیلتراسیون و بخصوص تهویه مطبوع وجود دارد: فیلترهای بلوکی پودری و فیلترهای فعال دانه ای. به طور کلی، فیلترهای بلوک کربن در حذف تعداد بیشتری از آلاینده ها، بر اساس سطح افزایش کربن، موثر هستند.

کربن فعال

کربن فعال که زغال فعال نیز نامیده می شود یک نوع کربن است که بسیار متخلخل ساخته شده و به همین ترتیب دارای سطح بسیار زیادی برای جذب یا واکنش شیمیایی است.

با توجه به درجه بالایی از جدب، فقط یک گرم کربن فعال دارای سطح بیش از 500 متر (یا حدود 2 زمین تنیس) است.کربن فعال معمولا از زغال چوب حاصل می شود.

  • ظرفیت تقریبی جذب هر آلودگی بخار را دارد. آن تقریبا هر بخاری را جذب می کند.

  • دارای ظرفیت زیادی برای جذب مولکول های آلی به ویژه حلال ها است.

  • دارای یک ظرفیت بسیار زیاد برای تخریب کاتالیستی ازن، یکی از اجزای اصلی دود است.

  • تحت شرایط طیف گسترده ای از درجه حرارت و رطوبت کار می کند.

  • جذب بوی ها و مواد شیمیایی با استفاده از رطوبت.

  • می تواند به عنوان یک حامل برای جذب و نگهداری یا واکنش با مواد دیگر استفاده شود.

مقدار کربن فعال

کربن فعال بسته به میزان سطح آن قدرت جذب کنندگی دارد. هنگامی که سطح کافی برای جذب وجود ندارد، از توانایی آن کاسته می شود.

ضخامت مواد کربن

هر چه زمان تماس کربن با آلودگی بیشتر باشد، شانس بهتری برای جذب دارا می باشد. ضخامت فیلتر کربن برای جذب مهم است. به این معنی است که فیلترهای کربن نازک که در تصفیه هوا ارزان قیمت استفاده می شوند در حذف مواد شیمیایی، دود و بوهای هوا بسیار موثر نیستند.

انتراسیت کربن

انتراسیت یک نوع سنگین و جمع و جور از زغال سنگ معدنی است که دارای درخشندگی بالا است و بیشترین میزان کربن را دارد و دارای کمترین ناخالصی می باشد. انتراسیت دارای بالاترین درجه دگرگونی است که در آن میزان کربن بین 92 تا 98 درصد است. کربن انتراسیت برای بخارهای اگزوز، سوختن چوب یا پتروشیمی بهتر است.

فروشگاه اینترنتی کولر گازی هاردستون